DLACZEGO NASZ GABINET NAZYWA SIĘ KOSMETOLOGICZNY A NIE KOSMETYCZNY CZY ESTETYCZNY?

Kosmetyka z biegiem lat, prężnie zaczęła się rozwijać. W poprzednim wieku istniał zawód tylko kosmetyczki, która zajmowała się wszystkim, co związane z upiększaniem i pielęgnacją. Najbardziej popularnymi zabiegami były: manicure czy manualne oczyszczanie. Z czasem wszystko uległo totalnej zmianie. Powstały nowe technologie i nowe zabiegi, które znacząco różnią się od dawnych metod stosowanych w kosmetyce. W związku z tym powstał nowy i wszechstronny zawód jak kosmetolog.

Kosmetolog  jest to osoba, która ukończyła studia licencjackie lub magisterskie na kierunku kosmetologia. Studia obejmują szeroki zakres nauki z wielu przedmiotów m.in.: anatomia, fizjologia, farmakologia, dietetyka, kosmetologia, chemia, biologia, dermatologia, kosmetologia, fizykoterapia, alergologia, histologia czy podstawy chirurgii plastycznej. Po ukończeniu takich studiów uzyskuje się tytuł kosmetologa. Uprawnia go do wykonywania różnorodnych zabiegów kosmetologicznych na twarz i ciało. Kosmetolog potrafi ustalać spersonalizowany plan zabiegowy do potrzeb skóry. Specjalizuje się w dokładnym analizowaniu skóry pod kątem jej rodzaju i chorób. Dodatkowo jest ekspertem od prawidłowej pielęgnacji domowej. Fachowo doradza jakich kosmetyków i w jaki sposób powinien używać pacjent, aby skóra była zdrowa i właściwie zadbana. Współpracując z innymi specjalistami może łączyć terapię z lekarzem medycyny estetycznej, dermatologiem czy dietetykiem w celu polepszenia pożądanych efektów zabiegowych. Reasumując, praca kosmetologa nie polega tylko na poprawianiu wyglądu i upiększaniu, ale na szczegółowym spojrzeniu na cały organizm. Holistyczne podejście do pacjenta sprawia, że dany problem szybciej zostanie rozwiązany. W związku z tym kosmetolog posiada ogromną wiedzę, która pozwala pomóc swoim pacjentom profesjonalnie i skutecznie zadbać o ich cerę lub ciało.

Kosmetyczka  jest to osoba po kursach, szkoleniach lub dwuletniego studium kosmetycznego. Po zakończeniu takiej formy kształcenia otrzymuje certyfikaty lub tytuł technika usług kosmetycznych. W zależności od szkoły czy kursu kosmetyczka zdobywa wiedzę z anatomii, chemii, kosmetologii, dietetyki czy dermatologii w mniejszym zakresie. W trakcie kształcenia głównie szkoły skupiają wagę na zabiegach upiększających niż zabiegach pielęgnacyjnych, co też przekłada się na poziom umiejętności. Zazwyczaj są to osoby uzdolnione manualnie. Świetnie potrafią wykonywać manicure, hennę czy popularne zabiegi makijażu permanentnego. Zajmują się także pielęgnacją twarzy w celu nawilżenia czy oczyszczenia skóry. Poziom wiedzy kosmetyczki po ukończeniu takich szkół jest znacznie niższy niż po uczelniach wyższych. Nie oznacza to, że z usług kosmetyczki nie warto korzystać. Bez kosmetyczek rynek nie byłby bogaty w pięknie wykonane paznokcie, idealnie zrobione brwi czy zadbane skóry.

Podsumowując, gabinet kosmetologiczny związany jest z kosmetologią, ponieważ jest autorskim pomysłem kosmetolog Karoliny Kiwilsza. Nazwa „kosmetologiczny” pochodzi od uzyskanego tytułu zawodowego. Dodatkowo współpracując z wykwalifikowanymi osobami jak lekarz medycyny estetycznej czy dietetykiem poszerza swoją ofertę o inwazyjniejsze zabiegi estetyczne oraz usługi doradcy żywieniowego. Kosmetologia to interdyscyplinarna dziedzina ściśle związana przede wszystkim z medycyną estetyczną czy dietetyką. Takie połączenie pozwala zadbać nie tylko o urodę, ale o zdrowie pacjenta. Wspólnie z dietetykiem i psychodietykiem Nataszą Niczyporuk łączymy siły w kuracjach wyszczuplających czy terapiach przeciwtrądzikowych oraz wspomaganiu leczenia chorób/dolegliwości: otyłość, nadwaga, insulinooporność, choroby tarczycy i wiele innych. Odpowiednia dieta to sukces do zdrowego wyglądu. Pracując z lekarzem medycyny estetycznej dr Dorotą Gigiel-Pucko, wykonujemy skuteczne terapie przeciwzmarszczkowe, zmniejszające przebarwienia czy silnie rewitalizujące. Połączenie zabiegów kosmetologicznych z zabiegami medycyny estetycznej to klucz do idealnej skóry. Razem osiągamy spektakularne efekty terapii, a pacjent czuje się zaopiekowany z każdej strony. Podchodzimy do pacjenta indywidualnie i profesjonalnie, dzięki czemu tworzymy wyjątkowe miejsce na mapie Zgorzelca.

Share on facebook
Facebook