DEMAKIJAŻ - 8 KROKÓW DO PIĘKNEJ SKÓRY

Co to jest demakijaż i dlaczego jest tak ważny w pielęgnacji?

Demakijaż jest czynnością usuwającą wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia z powierzchni skóry, czyli: łoju, potu, drobnoustrojów, kurzu i makijażu. Jest jedną z najważniejszych zabiegów codziennej pielęgnacji wpływających szczegónie mocno na stan i kondycję skóry. Pozwala zachować i utrzymać zdrowy, promienny
i nieskazitelny wygląd.
Wyróżnia się dwa etapy demakijażu. Pierwszą czynnością jest mycie skóry na bazie preparatu np. płynu micelarnego. Drugim etapem jest tonizacja skóry przy użyciu toniku. Oba procesy są nieodzownym elementem postępowania w trosce o piękną skórę.

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

  1. Codziennie rano i wieczorem oczyść skórę za pomocą odpowiedniego produktu do twojego rodzaju skóry (np. mleczka, płynu micelarnego, żelu). 
  2. Codziennie rano i wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry używaj toniku bezalkoholowego. 
  3. Po demakijażu nałóż krem na dzień z filtrami przeciwsłonecznymi UVA i UVB i na noc o działaniu nawilżającym/normalizującym/ napinającym w zależności od rodzaju skóry.

NIE WOLNO!

❌ Unikaj mycia skóry mydłem, żelem pod prysznic itp. są to produkty o innym pH i innym składzie przez co mogą nadmiernie wysuszać twoją skórę.
❌ Mycie samą wodą nie oczyści dokładnie twojej skóry.
❌ Unikaj wielorazowego ręcznika do osuszania skóry, ponieważ w nim namnażają się liczne drobnoustroje zaostrzające lub/i stany zapalne, w tym trądzik. Zastąp ręcznik jednorazowymi chustami.
❌ Unikaj produktów do demakijażu z zawartością alkoholu i silnych detergentów SLS i SLES. Najlepiej sprawdzą się naturalne składniki aktywne np. wyciągi roślinne, które odbudują i wzmocnią barierę skóry (płaszcz hydrolipidowy).
❌ Nie stosuj do codziennego demakijażu produktów o właściwościach złuszczających. Twoja skóra nie potrzebuje codziennego peelingu, wystarczy 1-2 razy w tygodniu w zależności od typu skóry.
❌ Nie trzyj skóry podczas demakijażu. Skóra potrzebuje delikatności. Zbyt mocne tarcie może prowadzić do podrażnień, a nawet zmarszczek.

CZY WIESZ, ŻE…?

Brak demakijażu lub pomijanie tej czynności przyczynia się do pogorszenia stanu i wyglądu skóry, a co za tym idzie często tworzenia się nieodwracalnych skutków ubocznych.
Najczęściej spotyka się objawy w postaci szybszego starzenia się skóry; powstawania stanów zapalnych
i alergii; szarej i ziemistej skóry; wysuszenia i niedotlenienia; powstawania lub nasilenia zmian trądzikowych.

Każda kobieta marzy o idealnej skórze, a więc zadbaj o jej prawidłowe oczyszczanie!
Nie pozwól aby brak demakijażu przyśpieszył proces starzenia czy spowodował, że skóra będzie w złej kondycji. Poświęcaj skórze maksymalnie 10 minut dziennie i ciesz się młodym i zdrowym wyglądem.
Jeśli nie masz pojęcia jakie preparaty do demakijażu dedykowane są dla twojej skóry, umów się na konsultację kosmetologiczną. Zabiorę Ciebie w długą a zarazem ciekawą podróż do świata fachowej pielęgnacji domowej.

Share on facebook
Facebook